10 nejprodávanějších WordPress šablon současnosti

WordPress aktuálně pohání více než čtvrtinu internetových stránek. Každá z těchto stránek je unikátní a vyžaduje trochu jiný přístup a vzhled. Pokud jde o běžné WordPress šablony, jejich problém spočívá v omezených možnostech editace.

Nejpopulárnější témata by se už dali spíše označit jako samostatné systémy pro tvorbu stránek. Jejich základním poselstvím je, že stačí nainstalovat jedno téma a díky velkému množství připravených šablon lze během chvilky spustit firemní web, magazín, blog či osobní portfolio. Každý detail lze libovolně upravit díky vizuálním editorům a uživatel už dávno nepotřebuje umět kódovat.

Komplexní WordPress šablony – výhody a nevýhody

Výhody:

 • Jedním balíčkem lze vytvořit jakoukoliv webovou stránku.
 • Rychlá instalace, výsledky. Dobré pokud chcete projekt rychle spustit.
 • Široké možnosti editace a předpřipravených prvků.
 • Velké množství pod-šablon.
 • Responzivní design.
 • V ceně jsou často bonusové pluginy.
 • Téma lze aplikovat na libovolné množství webů. Každý může vypadat unikátně.
 • Pravidelný vývoj a aktualizace, support.
 • Poměr cena/výkon. Výborné, pokud nemáte rozpočet na web.

Nevýhody:

 • Rychlost webu. Je to většinou daň za komplexnost systému. Pokud kupujeme téma k 70 účelům použití a my potřebujeme pouze psát blog, vybrali jsme si zbytečně robustní systém.
 • Nemožnost editace (manuální přepsání kódu).
 • Čeština (nemusí být nutně zahrnuta).

Před investicí do WordPress šablony je vždy vhodné mít tyto body na paměti.

1. Avada – 60$, 380 tisíc stažení – rating 4,77

Avada je za poslední 4 roky nejprodávanější WordPress šablonou současnosti. Důvod je jednoduchý, spíše než o šablonu se jedná o variabilní designový nástroj se kterým si web za 60 dolarů nakliká i úplný začátečník a veškeré úpravy a modifikace zvládne bez znalostí kódování. Uživatel si může vybrat z 38 předpřipravených designů (podtémat) z nichž každé lze pomocí tisícovky parametrů libovolně upravovat.

Kromě podtémat má uživatel připraveno přes 240 témat pro jednotlivé stránky. Během chvilky tak lze změnit rozvržení úvodní stránky z předpřipravených vzorů. V případě zakoupení Avady uživatel navíc získává premiové pluginy jako ACF PRO, plugin pro Popup okna – Convert Plus.

Více podrobností   

2. X – 45$, 175 tisíc stažení – rating 4,75

X theme nabízí několik pod-témat (tzv. stacks) – Integrity, Renew, Icon, Ethos. Každé pod-téma si lze spustit v 10 různých předpřipravených verzích a kromě toho nabízí široké možnosti editace. Další výhodou je možnost nainstalovat jeden z předpřipravených designů podle zacílení webu a niky. Je tu design pro restauraci, agenturu, posilovnu či wellnes centrum.

Uživatel kromě předpřipravených témat obdrží přes 20 premiových pluginů zdarma v celkové hodnotě 1000 dolarů. Jedním z pluginů je Cornerstone, který umožňuje jednoduchou editaci šablony.

Více podrobností   

3. Enfold – 59$, 147 tisíc stažení – rating 4,84

Enfold je šablona, která si zakládá na co nejlepším uživatelském hodnocení v kategorii nejprodávanějších. Podobně jako ostatní nabízí svým uživatelům více, než 30 předpřipravených konceptů webů, které lze importovat na 1 kliknutí. Každý koncept lze jednoduše adaptovat a vybrat si z nejrůznějších layoutů a předpřipravených stránek.

Na své si přijdete, pokud chcete tvořit jednostránkový design, portfolio pro fotografa, blog i firemní web. Jednotlivé koncepty jsou roztříděny do kategorií a vývojáři z Enfold neustále přidávají další. Dle náhledů navíc vypadají velice vydařeně.

Více podrobností   

4. The7 – 39$, 100 tisíc stažení – rating 4,77

Další téma s balíkem více než 30 předpřipravených webstránek, které lze instalovat na 1 kliknutí včetně všech pluginů, obrázků a slideru. The7 se pyšní jako téma s nejlepšími možnostmi modifikací. Celkem tu lze najít více, než 850 nastavení pro každé téma. Každou stránku tak lze upravovat do těch nejmenších detailů. Součástí balíčku je 6 premiových pluginů s hodnotou přes 100 dolarů. Součástí je Visual Composer nebo Slider Revolution.

The7 disponuje tzv. Design Wizard, jednoduchým procesem, kde si uživatel navolí layout, zvolí si logo, barevné schéma, nastaví písmo a klikne na vytvořit.

Více podrobností   

5. BeTheme – 59$, 100 tisíc stažení – rating 4,8

BeTheme je víceúčelové téma, kde si uživatel může vybrat z více, než 300 předpřipravených designů. Uživatel si také může vytvořit svou stránku podle sebe a to pomocí Muffin Builder nebo Visual Composer. Princip spočívá ve volbě layoutu a následné volbě jednotlivých komponentů. To vše se obejde bez jakýchkoliv dovedností programování a kódování.

BeTheme také disponuje obrovskou knihovnou shortcodů a vestavěným mega menu. Podobně jako u ostatních víceúčelových témat lze jakýkoliv z 300 designů instalovat na 1 kliknutí a následně je modifikovat, například i pomocí předpřipravených skinů.

Více podrobností   

6. Bridge – 39$, 88 tisíc stažení – rating 4,78

Předchozí WordPress šablony byly spíše typizované s rozsáhlými možnostmi editace. Bridge je jiný v tom, že se zaměřuje na kreativní layouty, které jsou vhodné například pro portfolia a originální webové prezentace. Uživatel má na výběr z více, než 280 předpřipravených webů.

Bridge má v zásobě také 18 různých hlaviček, které lze různě barevně optimalizovat, přidat jim průhlednost, šířku a další parametry. Také zde najdeme zásobu  více než 100 shortcodů, import na 1 kliknutí, integrované widgety a nastavení pro sociální sítě a pluginy v ceně 100 dolarů v ceně zdarma.

Více podrobností   

7. Jupiter – 59$, 83 tisíc stažení – rating 4,73

Jupiter v6 je komplexní šablona s více než 160 předpřipravenými pod-šablonami, které jsou k dispozici včetně psd souborů. Oproti zbylým konkurentům v TOP 10 je Jupiter zaměřen na WYSIWYG editor (what you see is what you get = co vidíš, to dostaneš). Ten umožňuje provádět veškeré změny na vizuální úrovni bez znalosti kódování. Po kliknutí na libovolný prvek (nadpis, menu) lze editovat řadu parametrů v přidruženém oknu.

Součástí tvorby designu může být i jeden z 18 vytvořených menu. Samozřejmostí je instalace pod-šablon na 1 kliknutí a dle hodnocení pingdom.com i poměrně solidní rychlost, což nebývá u robustních systémů úplně samozřejmostí.

Více podrobností   

8. Salient – 60$, 75 tisíc stažení – rating 4,81

Salient nabízí WordPress šablony, které jsou vhodné pro osobní prezentaci. V repertoáru najdeme předpřipravené designy (přes 200 kusů) zejména pro portfolia, firemní prezentace a blogy. Důraz je kladen především na jednoduchost, profesionalitu a rychlost. Nicméně uživatel má připraveny široké možnosti konfigurace skrze shortcody a další nastavení včetně barev.

Šablony Salient na mě působí velmi profesionálně a přitom jednoduše. Dle přiložených podkladů budou dobře vyladěny pro rychlost.

Více podrobností   

9. Flatsome – 60$, 63 tisíc stažení – rating 4,81

Flatsome nabízí více než 300 předdefinovaných layoutů zejména z oblasti e-shopů. Díky vlastnímu Page Builderu není problém vytvořit z elementů jakýkoliv nápad pomocí drag and drop. Jak už je u komplexních WordPress šablon standardem, nabízí široké možnosti optimalizace. Flatsome se také chlubí, že téma je jedno z nejlépe optimalizovaných co se týče rychlosti.

Při náhledu do nejlepší desítky mi přišlo, že Flatsome se zaměřuje zejména na co nejlepší výkon eshopů a uživatelský zážitek. K tomu se nepochybně řadí také rychlost. Protože s každou vteřinou čekání klesají konverze.

Více podrobností   

10. Newspaper – 59$, 56 tisíc stažení – rating 4,84

Jak už název napovídá Newspaper je nejprodávanější téma pro zprávy, noviny, magazíny a recenzní weby. Nejedná se tedy o víceúčelový web, ale o úzce zaměřenou WordPress šablonu. Newspaper nabízí snadnou práci s komponenty pomocí drag and drop a vše lze ovládat na vizuální bázi bez znalosti kódování, což je v podstatě standardem pro celou TOP 10.

Newspaper nabízí práci s reklamními banery jako Google Adsense, které slouží k monetizaci projektů. Důležitá je také rychlost načítání včetně mobilních telefonů, typografie a práce s videi.

Více podrobností   

Další oblíbené WordPress šablony

Tento žebříček pochází z webu Themeforest.net. Další nejprodávanější šablony si lze zobrazit zde.

2 komentáře u „10 nejprodávanějších WordPress šablon současnosti“

 1. Dobrý den,
  měl bych na Vás prosím dotaz. Chystám se zakoupit šablonu BeTheme za poplatek 59$. Stále si ale nejsem jistý tím, jestli danou šablonu můžu použít pro více projektů, nebo je šablona tzv. na rok a jeden web?

  S pozdravem,
  Tomeček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *