WordPress návod – pro koho je určen tento kurz?

Když dojde na stavbu vysněného nového domu, spousta lidí neváhá nasadit rukavice a dřít od rána do večera. Když ale dojde na nový web, který může sloužit jako přímá podpora podnikání, zdroj zisku či potenciálních klientů, jako webmaster podobné nadšení nevidím. Lidé jen mávnou rukou a pronesou něco ve stylu: “Potřebuji jen jednoduchý web o pěti podstránkách. Chci aby tam byla sekce ‘O nás’ a ‘Kontakt’.”

Namísto pořádného obsahu a strategie brzy celý projekt upadne do urputného řešení nepodstatných detailů a v momentě, kdy se 3x po sobě o něco málo změní barva menu či odkazů, vím, že jsem právě dorazil na pomyslné dno.

Ještě na škole jsem s úzkostlivou péčí vytvořil pro radost magazín. O tvorbě webů jsem tehdy věděl jen velmi málo. Informace v něm jsou však natolik hodnotné, že i po pěti letech bez aktualizace si stále drží svou návštěvnost i první příčky ve vyhledávání. Obsah konzumuje okolo 500 lidí denně.

Web zpočátku vypadal hrozně. Ale byl to osobní přístup, který dokázal divy. A je to nesrovnatelně víc, než mít dokonale vyladěné, sterilní weby bez duše. Díky svým zkušenostem si stojím za myšlenkou, vytvořit si jednoduchý web na vlastní doméně dnes zvládne téměř každý. A výsledek bude mnohdy přirozenější, než když se toho chopí “profesionál”, kterého přestanete zajímat po proplacení faktury.

Z tohoto důvodu jsem sepsal tento WordPress návod. Chci pomoci všem drobným podnikatelům a firmám, kteří se chtějí dobře a viditelně prezentovat. A chci také pomoci všem tvůrcům obsahu, kteří touží po větší návštěvnosti. Zaměřuji se proto na:

  • Budování magazínu/blogu – zkrátka obsahového webu jako je tento
  • Budování osobní prezentace, portfolia nebo malého firemního webu

Co budete potřebovat?

Celý proces bude extrémně levný. Za doménu a hosting zaplatíte kolem 500 korun ročně. Cokoliv navíc je luxus, který si můžete nebo nemusíte dovolit. Tento návod na WordPress je zcela zdarma.

Pamatujte však, že úspěšný web nelze vytvořit bez obrovské dávky úsilí. Neexistují žádné zkratky a proto vám před čtením dalších dílů popřeji hodně štěstí a hlavně, ať vás to baví – protože o tom to celé je.

Lukáš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *